
Micron Technology Inc.
Product No:
MT29RZ4B4DZZMGWD-18I.80C TR
Manufacturer:
Package:
162-VFBGA (10.5x8)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC FLASH RAM 4G PAR 162VFBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
18.6105
18.6105
10
17.33275
173.3275
25
17.14674
428.6685
50
16.7238
836.19
100
14.68111
1468.111
250
14.185856
3546.464
500
13.804146
6902.073
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | FLASH - NAND, DRAM - LPDDR2 |
| Memory Size | 4Gbit (NAND), 4Gbit (LPDDR2) |
| Memory Type | Non-Volatile, Volatile |
| Memory Format | FLASH, RAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 162-VFBGA |
| Product Status | Obsolete |
| Clock Frequency | 533 MHz |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 1.8V |
| Base Product Number | MT29RZ4B4 |
| Memory Organization | 128M x 32 (NAND), 128M x 32 (LPDDR2) |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 162-VFBGA (10.5x8) |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |