Home / Memory / MT29RZ4C8DZZMHAN-18W.80D TR
MT29RZ4C8DZZMHAN-18W.80D TR
Micron Technology Inc.
Product No:
MT29RZ4C8DZZMHAN-18W.80D TR
Description:
IC FLASH RAM 4GBIT PAR 533MHZ
User Guide
Mfr Micron Technology Inc.
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Technology FLASH - NAND, DRAM - LPDDR2
Memory Size 4Gbit (NAND), 4Gbit (LPDDR2)
Memory Type Non-Volatile, Volatile
Memory Format FLASH, RAM
Mounting Type -
Package / Case -
Product Status Obsolete
Clock Frequency 533 MHz
Memory Interface Parallel
Voltage - Supply 1.8V
Base Product Number MT29RZ4C8
Memory Organization 256M x 16 (NAND), 128M x 32 (LPDDR2)
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -25°C ~ 85°C (TA)