
Micron Technology Inc.
Product No:
MT35XU01GBBA2G12-0AUT
Manufacturer:
Package:
24-T-PBGA (6x8)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC FLSH 1GBIT XCCELA BUS 24TPBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
24.168
24.168
10
22.50455
225.0455
25
22.26382
556.5955
40
21.714625
868.585
80
19.062225
1524.978
230
18.41918
4236.4114
440
17.94075
7893.93
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | Xccela™ - MT35X |
| Package | Tray |
| Technology | FLASH - NOR |
| Memory Size | 1Gbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FLASH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-TBGA |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 200 MHz |
| Memory Interface | Xccela Bus |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 2V |
| Base Product Number | MT35XU01 |
| Memory Organization | 128M x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 24-T-PBGA (6x8) |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |