
Micron Technology Inc.
Product No:
MT35XU512ABA1G12-0AUT
Manufacturer:
Package:
24-T-PBGA (6x8)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC FLASH 512MBIT XCCELA 24TPBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
15.048
15.048
10
13.9327
139.327
25
13.74346
343.5865
40
13.57075
542.83
80
11.892936
951.43488
230
11.383024
2618.09552
440
11.30899
4975.9556
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | Xccela™ - MT35X |
| Package | Tray |
| Technology | FLASH - NOR |
| Memory Size | 512Mbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FLASH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-TBGA |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 200 MHz |
| Memory Interface | Xccela Bus |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 2V |
| Base Product Number | MT35XU512 |
| Memory Organization | 64M x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 24-T-PBGA (6x8) |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |