
Micron Technology Inc.
Product No:
MT35XU512ABA1G12-0SIT
Manufacturer:
Package:
24-T-PBGA (6x8)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC FLASH 512MBIT SPI/OCT 24TPBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
9.956
9.956
10
9.21785
92.1785
25
9.00904
225.226
40
8.960875
358.435
80
7.888325
631.066
230
7.496858
1724.27734
440
7.42179
3265.5876
1144
7.182
8216.208
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Technology | FLASH - NOR |
| Access Time | 6 ns |
| Memory Size | 512Mbit |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FLASH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-TBGA |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 200 MHz |
| Memory Interface | SPI - Octal I/O |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 2V |
| Base Product Number | MT35XU512 |
| Memory Organization | 64M x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 24-T-PBGA (6x8) |
| Write Cycle Time - Word, Page | 2.8ms |