
Micron Technology Inc.
Product No:
MT40A1G8SA-075:E
Manufacturer:
Package:
78-FBGA (7.5x11)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC DRAM 8GBIT PARALLEL 78FBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.6285
7.6285
10
7.0186
70.186
25
6.87268
171.817
40
6.848788
273.95152
80
6.145312
491.62496
230
5.959597
1370.70731
440
5.667158
2493.54952
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Technology | SDRAM - DDR4 |
| Memory Size | 8Gbit |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Format | DRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 78-TFBGA |
| Product Status | Last Time Buy |
| Clock Frequency | 1.33 GHz |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 1.14V ~ 1.26V |
| Base Product Number | MT40A1G8 |
| Memory Organization | 1G x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | 0°C ~ 95°C (TC) |
| Supplier Device Package | 78-FBGA (7.5x11) |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |