
Micron Technology Inc.
Product No:
MT40A4G4SA-062E:F
Manufacturer:
Package:
78-FBGA (7.5x11)
Batch:
-
Description:
IC DRAM 16GBIT PAR 78FBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
21.7455
21.7455
10
20.25305
202.5305
25
20.0355
500.8875
50
19.54131
977.0655
100
17.154435
1715.4435
250
16.57579
4143.9475
500
16.14525
8072.625
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Technology | SDRAM - DDR4 |
| Access Time | 19 ns |
| Memory Size | 16Gbit |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Format | DRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 78-TFBGA |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 1.5 GHz |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 1.14V ~ 1.26V |
| Base Product Number | MT40A4G4 |
| Memory Organization | 4G x 4 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | 0°C ~ 95°C (TC) |
| Supplier Device Package | 78-FBGA (7.5x11) |
| Write Cycle Time - Word, Page | 15ns |