
Micron Technology Inc.
Product No:
MT41K128M16JT-125 AIT:K
Manufacturer:
Package:
96-FBGA (8x14)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC DRAM 2GBIT PARALLEL 96FBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.308
6.308
10
5.7551
57.551
25
5.6449
141.1225
40
5.604288
224.17152
80
5.028711
402.29688
230
5.009806
1152.25538
440
4.695328
2065.94432
1224
4.497196
5504.567904
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tray |
| Technology | SDRAM - DDR3L |
| Access Time | 13.75 ns |
| Memory Size | 2Gbit |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Format | DRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 96-TFBGA |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 800 MHz |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 1.283V ~ 1.45V |
| Base Product Number | MT41K128M16 |
| Memory Organization | 128M x 16 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 95°C (TC) |
| Supplier Device Package | 96-FBGA (8x14) |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |