
Micron Technology Inc.
Product No:
MT41K128M8DA-107 IT:J TR
Manufacturer:
Package:
78-FBGA (8x10.5)
Batch:
-
Description:
IC DRAM 1GBIT PAR 78FBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.522
4.522
10
4.1059
41.059
25
4.01698
100.4245
50
3.99513
199.7565
100
3.58207
358.207
250
3.569036
892.259
500
3.438639
1719.3195
1000
3.269092
3269.092
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | SDRAM - DDR3L |
| Access Time | 20 ns |
| Memory Size | 1Gbit |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Format | DRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 78-TFBGA |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 933 MHz |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 1.283V ~ 1.45V |
| Base Product Number | MT41K128M8 |
| Memory Organization | 128M x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 95°C (TC) |
| Supplier Device Package | 78-FBGA (8x10.5) |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |