
Micron Technology Inc.
Product No:
MT41K512M8DA-107 AAT:P
Manufacturer:
Package:
78-FBGA (8x10.5)
Batch:
-
Description:
IC DRAM 4GBIT PAR 78FBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.4265
8.4265
10
7.75105
77.5105
25
7.58936
189.734
40
7.56295
302.518
80
6.786211
542.89688
230
6.581058
1513.64334
440
6.258125
2753.575
1440
6.039929
8697.49776
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tray |
| Technology | SDRAM - DDR3L |
| Access Time | 20 ns |
| Memory Size | 4Gbit |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Format | DRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 78-TFBGA |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 933 MHz |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 1.283V ~ 1.45V |
| Base Product Number | MT41K512M8 |
| Memory Organization | 512M x 8 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TC) |
| Supplier Device Package | 78-FBGA (8x10.5) |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |