
Micron Technology Inc.
Product No:
MT46H128M16LFDD-48 AIT:C TR
Manufacturer:
Package:
60-VFBGA (8x9)
Batch:
-
Description:
IC DRAM 2GBIT PAR 208MHZ 60VFBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
14.2405
14.2405
10
13.1822
131.822
25
13.00284
325.071
50
12.83963
641.9815
100
11.252085
1125.2085
250
10.769656
2692.414
500
10.699622
5349.811
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | SDRAM - Mobile LPDDR |
| Access Time | 5 ns |
| Memory Size | 2Gbit |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Format | DRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 60-VFBGA |
| Product Status | Obsolete |
| Clock Frequency | 208 MHz |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 1.95V |
| Base Product Number | MT46H128M16 |
| Memory Organization | 128M x 16 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 60-VFBGA (8x9) |
| Write Cycle Time - Word, Page | 14.4ns |