
Micron Technology Inc.
Product No:
MT46H32M16LFBF-5 AIT:C TR
Manufacturer:
Package:
60-VFBGA (8x9)
Batch:
-
Description:
IC DRAM 512MBIT PAR 60VFBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.441
6.441
10
5.87575
58.7575
25
5.76384
144.096
50
5.72204
286.102
100
5.13437
513.437
250
5.115104
1278.776
500
4.794023
2397.0115
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | SDRAM - Mobile LPDDR |
| Access Time | 5 ns |
| Memory Size | 512Mbit |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Format | DRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 60-VFBGA |
| Product Status | Obsolete |
| Clock Frequency | 200 MHz |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 1.95V |
| Base Product Number | MT46H32M16 |
| Memory Organization | 32M x 16 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 60-VFBGA (8x9) |
| Write Cycle Time - Word, Page | 15ns |