
Micron Technology Inc.
Product No:
MT46H32M32LFB5-5 IT:B TR
Manufacturer:
Package:
90-VFBGA (8x13)
Batch:
-
Description:
IC DRAM 1GBIT PARALLEL 90VFBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.1795
8.1795
10
7.53065
75.3065
25
7.37428
184.357
50
7.34882
367.441
100
6.59395
659.395
250
6.39464
1598.66
500
6.080855
3040.4275
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | SDRAM - Mobile LPDDR |
| Access Time | 5 ns |
| Memory Size | 1Gbit |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Format | DRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 90-VFBGA |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 200 MHz |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 1.95V |
| Base Product Number | MT46H32M32 |
| Memory Organization | 32M x 32 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 90-VFBGA (8x13) |
| Write Cycle Time - Word, Page | 15ns |