
Micron Technology Inc.
Product No:
MT46V32M16P-5B:J TR
Manufacturer:
Package:
66-TSOP
Batch:
-
Description:
IC DRAM 512MBIT PARALLEL 66TSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.1465
6.1465
10
5.60785
56.0785
25
5.5005
137.5125
50
5.4606
273.03
100
4.899815
489.9815
250
4.88148
1220.37
500
4.575029
2287.5145
1000
4.38198
4381.98
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | SDRAM - DDR |
| Access Time | 700 ps |
| Memory Size | 512Mbit |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Format | DRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 66-TSSOP (0.400", 10.16mm Width) |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 200 MHz |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 2.5V ~ 2.7V |
| Base Product Number | MT46V32M16 |
| Memory Organization | 32M x 16 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Supplier Device Package | 66-TSOP |
| Write Cycle Time - Word, Page | 15ns |