
Micron Technology Inc.
Product No:
MT47H128M16RT-25E AIT:C TR
Manufacturer:
Package:
84-FBGA (9x12.5)
Batch:
-
Description:
IC DRAM 2GBIT PARALLEL 84FBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
17.328
17.328
10
16.0417
160.417
25
15.82358
395.5895
50
15.62484
781.242
100
13.693015
1369.3015
250
13.105934
3276.4835
500
13.0207
6510.35
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | SDRAM - DDR2 |
| Access Time | 400 ps |
| Memory Size | 2Gbit |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Format | DRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 84-TFBGA |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 400 MHz |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 1.9V |
| Base Product Number | MT47H128M16 |
| Memory Organization | 128M x 16 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 95°C (TC) |
| Supplier Device Package | 84-FBGA (9x12.5) |
| Write Cycle Time - Word, Page | 15ns |