
Micron Technology Inc.
Product No:
MT47H128M4BT-37E:A TR
Manufacturer:
Package:
92-FBGA (11x19)
Batch:
-
Description:
IC DRAM 512MBIT PAR 92FBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
26.334
26.334
10
24.7646
247.646
25
23.90466
597.6165
50
23.14884
1157.442
100
20.3775
2037.75
250
19.82916
4957.29
500
19.22154
9610.77
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | SDRAM - DDR2 |
| Access Time | 500 ps |
| Memory Size | 512Mbit |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Format | DRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 92-TFBGA |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Clock Frequency | 267 MHz |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 1.9V |
| Base Product Number | MT47H128M4 |
| Memory Organization | 128M x 4 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | 0°C ~ 85°C (TC) |
| Supplier Device Package | 92-FBGA (11x19) |
| Write Cycle Time - Word, Page | 15ns |