
Micron Technology Inc.
Product No:
MT48H32M16LFB4-6 IT:C
Manufacturer:
Package:
54-VFBGA (8x8)
Batch:
-
Description:
IC DRAM 512MBIT PAR 54VFBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.707
6.707
10
6.1256
61.256
25
6.00856
150.214
50
5.96524
298.262
100
5.352585
535.2585
250
5.332502
1333.1255
500
4.99776
2498.88
1000
4.78687
4786.87
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Technology | SDRAM - Mobile LPSDR |
| Access Time | 5 ns |
| Memory Size | 512Mbit |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Format | DRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 54-VFBGA |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 166 MHz |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 1.7V ~ 1.95V |
| Base Product Number | MT48H32M16 |
| Memory Organization | 32M x 16 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 54-VFBGA (8x8) |
| Write Cycle Time - Word, Page | 15ns |