
Micron Technology Inc.
Product No:
MT48LC4M32B2B5-6A AAT:L TR
Manufacturer:
Package:
90-VFBGA (8x13)
Batch:
-
Description:
IC DRAM 128MBIT PAR 90VFBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
11.837
11.837
10
10.9668
109.668
25
10.71828
267.957
50
10.66071
533.0355
100
9.38467
938.467
250
8.91898
2229.745
500
8.82968
4414.84
1000
8.536196
8536.196
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | SDRAM |
| Access Time | 5.4 ns |
| Memory Size | 128Mbit |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Format | DRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 90-VFBGA |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 167 MHz |
| Memory Interface | Parallel |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | MT48LC4M32B2 |
| Memory Organization | 4M x 32 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Supplier Device Package | 90-VFBGA (8x13) |
| Write Cycle Time - Word, Page | 12ns |