
Micron Technology Inc.
Product No:
MT52L256M32D1PF-107 WT:B TR
Manufacturer:
Package:
178-FBGA (11.5x11)
Batch:
-
Description:
IC DRAM 8GBIT 933MHZ 178FBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
14.687
14.687
10
13.59735
135.9735
25
13.41248
335.312
50
13.24395
662.1975
100
11.606625
1160.6625
250
11.10892
2777.23
500
11.036682
5518.341
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | SDRAM - Mobile LPDDR3 |
| Memory Size | 8Gbit |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Format | DRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 178-VFBGA |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 933 MHz |
| Memory Interface | - |
| Voltage - Supply | 1.2V |
| Base Product Number | MT52L256 |
| Memory Organization | 256M x 32 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C (TC) |
| Supplier Device Package | 178-FBGA (11.5x11) |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |