
Micron Technology Inc.
Product No:
MT53D512M16D1DS-046 AAT:D
Manufacturer:
Package:
200-WFBGA (10x14.5)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC DRAM 8GBIT 2.133GHZ 200WFBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
13.6895
13.6895
10
12.67015
126.7015
25
12.49782
312.4455
40
12.3405
493.62
80
10.814924
865.19392
230
10.351162
2380.76726
440
10.283836
4524.88784
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tray |
| Technology | SDRAM - Mobile LPDDR4 |
| Memory Size | 8Gbit |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Format | DRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 200-WFBGA |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 2.133 GHz |
| Memory Interface | - |
| Voltage - Supply | 1.1V |
| Base Product Number | MT53D512 |
| Memory Organization | 512M x 16 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TC) |
| Supplier Device Package | 200-WFBGA (10x14.5) |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |