
Micron Technology Inc.
Product No:
MT53D512M32D2DS-046 AUT:D
Manufacturer:
Package:
200-WFBGA (10x14.5)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC DRAM 16GBIT 2.133GHZ 200WFBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
26.1155
26.1155
10
24.3162
243.162
25
24.05628
601.407
40
23.462625
938.505
80
20.596836
1647.74688
230
19.902006
4577.46138
440
19.366482
8521.25208
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tray |
| Technology | SDRAM - Mobile LPDDR4 |
| Memory Size | 16Gbit |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Format | DRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 200-WFBGA |
| Product Status | Last Time Buy |
| Clock Frequency | 2.133 GHz |
| Memory Interface | - |
| Voltage - Supply | 1.1V |
| Base Product Number | MT53D512 |
| Memory Organization | 512M x 32 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TC) |
| Supplier Device Package | 200-WFBGA (10x14.5) |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |