
Micron Technology Inc.
Product No:
MT53D512M32D2DS-053 AAT:D
Manufacturer:
Package:
200-WFBGA (10x14.5)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC DRAM 16GBIT 1.866GHZ 200WFBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
22.705
22.705
10
21.14605
211.4605
25
20.91976
522.994
40
20.403625
816.145
80
17.911424
1432.91392
230
17.307309
3980.68107
440
16.841552
7410.28288
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tray |
| Technology | SDRAM - Mobile LPDDR4 |
| Memory Size | 16Gbit |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Format | DRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 200-WFBGA |
| Product Status | Last Time Buy |
| Clock Frequency | 1.866 GHz |
| Memory Interface | - |
| Voltage - Supply | 1.1V |
| Base Product Number | MT53D512 |
| Memory Organization | 512M x 32 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TC) |
| Supplier Device Package | 200-WFBGA (10x14.5) |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |