
Micron Technology Inc.
Product No:
MT53E128M32D2DS-053 WT:A
Manufacturer:
Package:
200-WFBGA (10x14.5)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC DRAM 4GBIT 1.866GHZ 200WFBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.2745
8.2745
10
7.6114
76.114
25
7.45294
186.3235
40
7.427338
297.09352
80
6.664488
533.15904
230
6.463012
1486.49276
440
6.145873
2704.18412
1360
5.931591
8066.96376
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Technology | SDRAM - Mobile LPDDR4 |
| Memory Size | 4Gbit |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Format | DRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 200-WFBGA |
| Product Status | Active |
| Clock Frequency | 1.866 GHz |
| Memory Interface | - |
| Voltage - Supply | 1.1V |
| Base Product Number | MT53E128 |
| Memory Organization | 128M x 32 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C (TC) |
| Supplier Device Package | 200-WFBGA (10x14.5) |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |