
Micron Technology Inc.
Product No:
MT53E256M32D2DS-046 AIT:B
Manufacturer:
Package:
200-WFBGA (10x14.5)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC DRAM 8GBIT 2.133GHZ 200WFBGA
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
18.2875
18.2875
10
16.92425
169.2425
25
16.69492
417.373
40
16.485112
659.40448
80
14.446888
1155.75104
230
13.827497
3180.32431
440
13.73756
6044.5264
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Package | Tray |
| Technology | SDRAM - Mobile LPDDR4 |
| Memory Size | 8Gbit |
| Memory Type | Volatile |
| Memory Format | DRAM |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 200-WFBGA |
| Product Status | Last Time Buy |
| Clock Frequency | 2.133 GHz |
| Memory Interface | - |
| Voltage - Supply | 1.1V |
| Base Product Number | MT53E256 |
| Memory Organization | 256M x 32 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 95°C (TC) |
| Supplier Device Package | 200-WFBGA (10x14.5) |
| Write Cycle Time - Word, Page | - |