MTZJ5V1SA
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
MTZJ5V1SA
Package:
DO-34
Batch:
Datasheet:
Description:
DO-34, 500MW, 2%, SMALL SIGNAL Z
User Guide
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±2%
Power - Max 500 mW
Mounting Type Through Hole
Package / Case DO-204AG, DO-34, Axial
Product Status Active
Base Product Number MTZJ5
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package DO-34
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.1 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1.5 V