MTZJ5V6SA
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
MTZJ5V6SA
Description:
DO-34, 500MW, 2%, SMALL SIGNAL Z
Package Tape & Reel (TR)
Tolerance ±2%
Power - Max 500 mW
Product Status Active
Base Product Number MTZJ5
Impedance (Max) (Zzt) 60 Ohms
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package DO-34
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.6 V
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 2.5 V