
Everlight Electronics Co Ltd
Product No:
MV64530
Manufacturer:
Package:
T-1 3/4
Batch:
-
Description:
LED GREEN DIFFUSED T-1 3/4 T/H
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.285
0.285
10
0.22325
2.2325
100
0.10013
10.013
500
0.090459
45.2295
1000
0.074309
74.309
2000
0.064619
129.238
5000
0.05815
290.75
10000
0.05169
516.9
25000
0.04846
1211.5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Everlight Electronics Co Ltd |
| Color | Green |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Lens Size | 5mm, T-1 3/4 |
| Lens Color | Green |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Height (Max) | 8.89mm |
| Configuration | Standard |
| Mounting Type | Through Hole |
| Viewing Angle | 75° |
| Current - Test | 20mA |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | - |
| Lens Transparency | Diffused |
| Wavelength - Peak | 562nm |
| Millicandela Rating | 20mcd |
| Wavelength - Dominant | - |
| Supplier Device Package | T-1 3/4 |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.2V |