MVR05D391K
Meritek
Product No:
MVR05D391K
Description:
VARISTOR 390V 400A 5MM DISC THRU
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1890
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1000
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Meritek
Energy 12J
Series CR
Package Bulk
Features -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 5mm
Product Status Active
Current - Surge 400 A
Maximum AC Volts 250 V
Maximum DC Volts 320 V
Number of Circuits 1
Base Product Number MVR05
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Varistor Voltage (Max) 429 V
Varistor Voltage (Min) 351 V
Varistor Voltage (Typ) 390 V
Capacitance @ Frequency 65 pF @ 1 kHz