MVR14D180K
Meritek
Product No:
MVR14D180K
Description:
VARISTOR 18V 1KA 14MM DISC THRU
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 600
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 250
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Meritek
Energy 4J
Series CR
Package Bulk
Features -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 14mm
Product Status Active
Current - Surge 1 kA
Maximum AC Volts 11 V
Maximum DC Volts 14 V
Number of Circuits 1
Base Product Number MVR14
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Varistor Voltage (Max) 21.6 V
Varistor Voltage (Min) 15 V
Varistor Voltage (Typ) 18 V
Capacitance @ Frequency 11100 pF @ 1 kHz