MVR14D511K-S
Meritek
Product No:
MVR14D511K-S
Description:
VARISTOR 510V 6000A DISC 14MM HI
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 1200
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 200
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Meritek
Energy 180J
Series CR
Package Bulk
Features High Surge
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 14mm
Product Status Active
Current - Surge 6 kA
Maximum AC Volts 320 V
Maximum DC Volts 415 V
Number of Circuits 1
Base Product Number MVR14
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Varistor Voltage (Min) 459 V
Varistor Voltage (Typ) 510 V
Capacitance @ Frequency 390 pF @ 1 kHz