MVR20D330K
Meritek
Product No:
MVR20D330K
Description:
VARISTOR 33V 2KA 20MM DISC THRU
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 700
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 250
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Meritek
Energy 23J
Series CR
Package Bulk
Features -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 20mm
Product Status Active
Current - Surge 2 kA
Maximum AC Volts 20 V
Maximum DC Volts 26 V
Number of Circuits 1
Base Product Number MVR20
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Varistor Voltage (Max) 36.5 V
Varistor Voltage (Min) 29.5 V
Varistor Voltage (Typ) 33 V
Capacitance @ Frequency 11500 pF @ 1 kHz