MVS4032P330K
Meritek
Product No:
MVS4032P330K
Description:
VARISTOR 4032 33V 300A 2SMD JLEA
Payment:
In Stock : 1310
Mfr Meritek
Energy 2J
Product Status Active
Current - Surge 300 A
Maximum AC Volts 20 V
Maximum DC Volts 26 V
Number of Circuits 1
Base Product Number MVS4032
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 36 V
Varistor Voltage (Min) 30 V
Varistor Voltage (Typ) 33 V
Capacitance @ Frequency 1600 pF @ 1 kHz