MVS4032P390K
Meritek
Product No:
MVS4032P390K
Description:
VARISTOR 4032 39V 300A 2SMD JLEA
Payment:
In Stock : 1390
Mfr Meritek
Energy 2.4J
Product Status Active
Current - Surge 300 A
Maximum AC Volts 25 V
Maximum DC Volts 31 V
Number of Circuits 1
Base Product Number MVS4032
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 43 V
Varistor Voltage (Min) 35 V
Varistor Voltage (Typ) 39 V
Capacitance @ Frequency 1400 pF @ 1 kHz