MVS4032P431K
Meritek
Product No:
MVS4032P431K
Description:
VARISTOR 4032 430V 1200A 2SMD JL
Payment:
In Stock : 1370
Mfr Meritek
Energy 29J
Product Status Active
Current - Surge 1.2 kA
Maximum AC Volts 275 V
Maximum DC Volts 350 V
Number of Circuits 1
Base Product Number MVS4032
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 473 V
Varistor Voltage (Min) 387 V
Varistor Voltage (Typ) 430 V
Capacitance @ Frequency 95 pF @ 1 kHz