MVS4032P470K
Meritek
Product No:
MVS4032P470K
Description:
VARISTOR 4032 47V 300A 2SMD JLEA
Payment:
In Stock : 2000
Mfr Meritek
Energy 2.8J
Product Status Active
Current - Surge 300 A
Maximum AC Volts 30 V
Maximum DC Volts 38 V
Number of Circuits 1
Base Product Number MVS4032
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 52 V
Varistor Voltage (Min) 42 V
Varistor Voltage (Typ) 47 V
Capacitance @ Frequency 1200 pF @ 1 kHz