MVS4032P471K
Meritek
Product No:
MVS4032P471K
Description:
VARISTOR 4032 470V 1200A 2SMD JL
Payment:
In Stock : 1400
Mfr Meritek
Energy 30J
Product Status Active
Current - Surge 1.2 kA
Maximum AC Volts 300 V
Maximum DC Volts 385 V
Number of Circuits 1
Base Product Number MVS4032
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 517 V
Varistor Voltage (Min) 423 V
Varistor Voltage (Typ) 470 V
Capacitance @ Frequency 90 pF @ 1 kHz