MVS4032P561K
Meritek
Product No:
MVS4032P561K
Description:
VARISTOR 4032 560V 1200A 2SMD JL
Payment:
In Stock : 1450
Mfr Meritek
Energy 33J
Product Status Active
Current - Surge 1.2 kA
Maximum AC Volts 350 V
Maximum DC Volts 450 V
Number of Circuits 1
Base Product Number MVS4032
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 616 V
Varistor Voltage (Min) 504 V
Varistor Voltage (Typ) 560 V
Capacitance @ Frequency 80 pF @ 1 kHz