MVS4032P820K
Meritek
Product No:
MVS4032P820K
Description:
VARISTOR 4032 82V 1200A 2SMD JLE
Payment:
In Stock : 11800
Mfr Meritek
Energy 6.5J
Product Status Active
Current - Surge 1.2 kA
Maximum AC Volts 50 V
Maximum DC Volts 65 V
Number of Circuits 1
Base Product Number MVS4032
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 90 V
Varistor Voltage (Min) 74 V
Varistor Voltage (Typ) 82 V
Capacitance @ Frequency 530 pF @ 1 kHz