
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
MWSA0518S-R56MT
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FIXED IND 560NH 9.5A 10MOHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.007
1.007
10
0.93575
9.3575
25
0.86336
21.584
50
0.71972
35.986
100
0.6764
67.64
250
0.604504
151.126
500
0.51813
259.065
1000
0.46056
460.56
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | MWSA-S |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Q @ Freq | - |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±20% |
| Inductance | 560 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Alloy Powder |
| Size / Dimension | 0.213" L x 0.205" W (5.40mm x 5.20mm) |
| Base Product Number | MWSA0518S |
| DC Resistance (DCR) | 10mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 9.5 A |
| Height - Seated (Max) | 0.071" (1.80mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Current - Saturation (Isat) | 11A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |