
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
MWSD1005C11NJT
Manufacturer:
Package:
0402
Batch:
-
Description:
FIXED IND 11NH 570MA 120MOHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2185
0.2185
10
0.1919
1.919
25
0.16796
4.199
50
0.14402
7.201
100
0.131955
13.1955
250
0.119928
29.982
500
0.112746
56.373
1000
0.086355
86.355
2500
0.081558
203.895
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | MWSD-C |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Q @ Freq | 26 @ 250MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±5% |
| Inductance | 11 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ceramic |
| Size / Dimension | 0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm) |
| Base Product Number | MWSD1005C11 |
| DC Resistance (DCR) | 120mOhm Max |
| Current Rating (Amps) | 570 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.026" (0.65mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 0402 |
| Frequency - Self Resonant | 5.5GHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 250 MHz |