
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Product No:
MWSD1005CR10GTM01
Manufacturer:
Package:
0402
Batch:
-
Description:
FIXED IND 100NH 120MA 2.52OHM SM
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2185
0.2185
10
0.1919
1.919
25
0.16796
4.199
50
0.14402
7.201
100
0.131955
13.1955
250
0.119928
29.982
500
0.112746
56.373
1000
0.086355
86.355
2500
0.081558
203.895
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd. |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Series | MWSD-C-M |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Q @ Freq | 20 @ 150MHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±2% |
| Inductance | 100 nH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ceramic |
| Size / Dimension | 0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm) |
| Base Product Number | MWSD1005CR1 |
| DC Resistance (DCR) | 2.52Ohm Max |
| Current Rating (Amps) | 120 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 0402 |
| Frequency - Self Resonant | 1.5GHz |
| Current - Saturation (Isat) | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 MHz |