
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
MXH224K305E14
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
0.22UF,305V, 18X14.5X8.5,15LS X2
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.8075
0.8075
10
0.61085
6.1085
50
0.50768
25.384
100
0.437285
43.7285
500
0.338504
169.252
1000
0.291498
291.498
2500
0.272688
681.72
5000
0.25859
1292.95
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Series | MXH |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200, X2 |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Capacitance | 0.22 µF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | Automotive; EMI, RFI Suppression |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm) |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Voltage Rating - AC | 305V |
| Voltage Rating - DC | 630V |
| Height - Seated (Max) | 0.591" (15.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |