
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
MXH684K305E21
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
0.68UF, 305V, 18X19X11, 15LS,X2
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.216
1.216
10
0.9614
9.614
50
0.83315
41.6575
100
0.72105
72.105
500
0.544806
272.403
1000
0.48071
480.71
2500
0.448666
1121.665
5000
0.43264
2163.2
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Series | MXH |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200, X2 |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Capacitance | 0.68 µF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | Automotive; EMI, RFI Suppression |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.709" L x 0.433" W (18.00mm x 11.00mm) |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Voltage Rating - AC | 305V |
| Voltage Rating - DC | 630V |
| Height - Seated (Max) | 0.768" (19.50mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |