
CTS-Frequency Controls
Product No:
MXO45-3C-32M000000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
XTAL OSC XO 32.0000MHZ HCMOS TH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.2395
3.2395
10
3.0894
30.894
50
2.93531
146.7655
100
2.626275
262.6275
500
2.471786
1235.893
1000
2.162818
2162.818
2500
2.008338
5020.845
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | CTS-Frequency Controls |
| Type | XO (Standard) |
| Output | HCMOS, TTL |
| Series | MXO45 |
| Package | Tray |
| Ratings | - |
| Function | - |
| Frequency | 32 MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Base Resonator | Crystal |
| Package / Case | 14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm) |
| Voltage - Supply | 5V |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Height - Seated (Max) | 0.240" (6.10mm) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Current - Supply (Max) | 40mA |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Current - Supply (Disable) (Max) | 10µA |