
CTS-Frequency Controls
Product No:
MXO45-3C-4M000000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
XTAL OSC XO 4.0000MHZ HCMOS TH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.014
2.014
10
1.9228
19.228
50
1.87796
93.898
100
1.609585
160.9585
500
1.564916
782.458
1000
1.318999
1318.999
2500
1.251929
3129.8225
5000
1.207212
6036.06
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | CTS-Frequency Controls |
| Type | XO (Standard) |
| Output | HCMOS, TTL |
| Series | MXO45 |
| Package | Tray |
| Ratings | - |
| Function | - |
| Frequency | 4 MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Base Resonator | Crystal |
| Package / Case | 14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm) |
| Voltage - Supply | 5V |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Height - Seated (Max) | 0.240" (6.10mm) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Current - Supply (Max) | 26mA |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Current - Supply (Disable) (Max) | 10µA |