
CTS-Frequency Controls
Product No:
MXO45HS-3C-1M000000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
XTAL OSC XO 1.0000MHZ HCMOS TH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.686
3.686
10
3.51405
35.1405
50
3.33792
166.896
100
2.98661
298.661
500
2.810955
1405.4775
1000
2.459578
2459.578
2500
2.283895
5709.7375
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | CTS-Frequency Controls |
| Type | XO (Standard) |
| Output | HCMOS, TTL |
| Series | MXO45HS |
| Package | Tray |
| Ratings | - |
| Function | - |
| Frequency | 1 MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Base Resonator | Crystal |
| Package / Case | 8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm) |
| Voltage - Supply | 5V |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Height - Seated (Max) | 0.240" (6.10mm) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Current - Supply (Max) | 26mA |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Current - Supply (Disable) (Max) | 10µA |