
CTS-Frequency Controls
Product No:
MXO45HST-3C-50M000000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
XTAL OSC XO 50.0000MHZ HCMOS TH
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.9855
1.9855
10
1.8981
18.981
50
1.85383
92.6915
100
1.58897
158.897
500
1.544795
772.3975
1000
1.302042
1302.042
2500
1.235836
3089.59
5000
1.191699
5958.495
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | CTS-Frequency Controls |
| Type | XO (Standard) |
| Output | HCMOS, TTL |
| Series | MXO45HS |
| Package | Tray |
| Ratings | - |
| Function | Enable/Disable |
| Frequency | 50 MHz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Base Resonator | Crystal |
| Package / Case | 8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm) |
| Voltage - Supply | 5V |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Height - Seated (Max) | 0.240" (6.10mm) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Current - Supply (Max) | 60mA |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Current - Supply (Disable) (Max) | 10µA |