
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
MYH154K300G20
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
0.15UF, 300V, 26X19X10, 22.5LS,
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.805
1.805
10
1.45635
14.5635
50
1.2711
63.555
100
1.11226
111.226
500
0.847438
423.719
1000
0.741504
741.504
2500
0.715018
1787.545
5000
0.688541
3442.705
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Series | MYH |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200, Y2 |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Capacitance | 0.15 µF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | Automotive; EMI, RFI Suppression |
| Lead Spacing | 0.886" (22.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 1.024" L x 0.394" W (26.00mm x 10.00mm) |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Voltage Rating - AC | 300V |
| Voltage Rating - DC | 1500V (1.5kV) |
| Height - Seated (Max) | 0.768" (19.50mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |