
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
MYH473K300E14
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
0.047UF, 300V, 18X14.5X8.5, 15LS
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.14
1.14
10
0.89775
8.9775
50
0.77843
38.9215
100
0.67355
67.355
500
0.508915
254.4575
1000
0.449046
449.046
2500
0.419112
1047.78
5000
0.40414
2020.7
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Series | MYH |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200, Y2 |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Capacitance | 0.047 µF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | Automotive; EMI, RFI Suppression |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm) |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Voltage Rating - AC | 300V |
| Voltage Rating - DC | 1500V (1.5kV) |
| Height - Seated (Max) | 0.591" (15.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |