
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Product No:
MYH684K300H28
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
0.68UF, 300V, 32X33X18, 27.5LS,
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.3415
4.3415
10
3.90735
39.0735
50
3.38656
169.328
100
2.95241
295.241
500
2.431373
1215.6865
1000
2.257704
2257.704
2500
2.214288
5535.72
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Series | MYH |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200, Y2 |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Capacitance | 0.68 µF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | Automotive; EMI, RFI Suppression |
| Lead Spacing | 1.083" (27.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm) |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Voltage Rating - AC | 300V |
| Voltage Rating - DC | 1500V (1.5kV) |
| Height - Seated (Max) | 1.331" (33.80mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |